0%
QuickTip

Jak wykonać świadomy Re…start w nowym roku?

autor:
Oskar Ziomek
zdjęcie poglądowe
Codzienne wybory każdego człowieka wpływają na losy świata, w dużej mierze również w zakresie środowiska. Korekta złych przyzwyczajeń może wiele zmienić i sprawić, że przyszłe pokolenia będą żyły w zdrowym, wspólnym domu. Już teraz warto więc pomyśleć o recyklingu i ponownym wykorzystaniu wszelkich sprzętów, na czele z elektroniką. Może w tym pomóc świadomy wybór operatora komórkowego, dla którego losy planety nie są obojętne. Świetnym przykładem jest Orange.

Pomyśl o planecie i nie wyrzucaj elektroniki

Każdy z nas posiada w domu stary sprzęt, który zalega w szufladach lub pudłach i raczej już mu się nie przyda, bo jest uszkodzony lub mocno zużyty. Zamiast gromadzić elektrośmieci, lepiej pomyśleć o przekazaniu ich w ręce specjalistów. Stare smartfony czy tablety można przynieść do Orange – są cennym źródłem surowców, których odzyskanie jest kluczowe dla kondycji planety.

Operator przyjmie takie urządzenia i kompleksowo zadba o proces recyklingu. Wystarczy poświęcić kilka chwil, aby stary sprzęt trafił do certyfikowanej organizacji, która zadba o odzyskanie komponentów, lub bezpieczną utylizację urządzenia. Można to zrobić za pośrednictwem salonu Orange lub po przekazaniu kurierowi.

W domu zyskamy więcej miejsca, środowisko natomiast będzie wdzięczne przez długie lata – wszystkie surowce użyte do produkcji urządzenia zostaną poprawnie zutylizowane lub odzyskane do ponownego przetworzenia i nie będą zaśmiecać planety.

zdjęcie poglądowe
fot. Pixabay

Wyjmij stary telefon z szuflady – Orange go odkupi

Chcąc zadbać o środowisko, dobry uczynek można zrobić przy okazji wymiany telefonu. Mając w domu starszy model, który jest sprawny, ale nie spełnia już naszych oczekiwań, w Orange można skorzystać z opcji odkupu. Pracownicy na miejscu wycenią urządzenie i zaproponują za nie bony, które obniżą cenę zakupu nowego smartfona lub akcesoriów przedłużających życie nowo wybranego urządzenia.

Takie podejście to kilka korzyści uzyskanych za jednym razem. Z jednej strony pozbywamy się problemu związanego z odsprzedażą starszego urządzenia, z drugiej – równocześnie dostajemy zniżkę na kolejny telefon. Co jednak najważniejsze, zyskujemy świadomość, że starszy sprzęt się nie marnuje i może posłużyć komuś w przyszłości.

Smartfony odkupione przez Orange zyskują bowiem drugie życie. Docelowo ten sam telefon, który wkrótce będzie wyglądać i działać jak nowy, może trafić w ręce kolejnego użytkownika. W ten sposób raz wytworzony produkt pozostaje dłużej w obiegu, co jest kluczowe dla dbałości o środowisko.

zdjęcie poglądowe
fot. Pixabay

Wymień telefony w firmie. Możesz wystawić fakturę

Wymiana smartfonów w firmie również może zostać zrealizowana w zgodzie z naturą. Kiedy posiadane telefony przestaną spełniać wymagania pracowników, można wymienić je na nowe, podobnie jak w przypadku osób prywatnych zyskując na odkupie używanych urządzeń przez operatora. Orange oferuje wygodną procedurę, w ramach której po wycenie urządzeń przedsiębiorca po prostu wystawia fakturę na daną kwotę. Pieniądze za odkup trafią na firmowe konto na takiej samej zasadzie, jak w przypadku sprzedaży usługi.

W tym czasie można zająć się wyborem nowego sprzętu, który jest oferowany na przykład przy przedłużeniu umowy. Orange zdaje sobie sprawę, że firmy chcące zaktualizować swoje telefony to nie tylko mikroprzedsiębiorstwa lub samozatrudnieni. W przypadku chęci odsprzedaży więcej niż 10 telefonów, wycenę można wygodnie przeprowadzić na stronie internetowej.

zdjęcie poglądowe
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay

Uszkodzony telefon to nie problem. Możesz go naprawić

Rysa na wyświetlaczu, zalanie, a może obita obudowa – to znane wszystkim oznaki zużycia smartfonów. Zamiast jednak skazywać takie urządzenie na zapomnienie i generowanie potencjalnego problemu dla środowiska pod postacią elektrośmieci, można je po prostu naprawić. Orange ma do zaproponowania ciekawą ofertę napraw w trakcie gwarancji, jak i po niej.

To idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników telefonów, którzy są zadowoleni ze swoich urządzeń, jednak chcą, by odzyskały dawny blask. Wymiana pojedynczych elementów jest znacznie tańsza niż zakup nowego sprzętu, ponadto nie powoduje to konieczności zagospodarowania dotychczasowego telefonu – w dalszym obiegu jako urządzenia używanego do naprawy, które przez serwis mogłoby zostać uznane za elektrośmieć.

zdjęcie poglądowe
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay

Wybierz smartfon z programu "Re". Planeta ci podziękuje

Skoro wiemy już, że używane telefony mogą wrócić do operatora, by zostały odświeżone i ponownie udostępnione do sprzedaży, dlaczego nie pójść za ciosem i nie wybrać dla siebie kolejnego smartfona właśnie po procedurze odnowy? Orange posiada w ofercie szereg telefonów, które w praktyce działają i wyglądają jak nowe, a przeszły proces profesjonalnej odnowy. Operator zapewnia nie tylko dobrą żywotność baterii, ale daje na takie urządzenia dwuletnią gwarancję.

Klient, który chce wymienić swój telefon na świeższy, może nie tylko przynieść do salonu dotychczasowe urządzenie i je odsprzedać, ale także samemu wybrać właśnie taki telefon z odnowy. Do środowiska nie zostają w ten sposób wprowadzone elektrośmieci, co oznacza mniej zanieczyszczeń i zużycia energii na recykling, a starszy sprzęt zyskuje drugie życie w rękach zadowolonego klienta, który przy okazji poniósł nieco mniejszy koszt zakupu niż w przypadku nowego sprzętu.