Jak przygotować AUTO DO WAKACJI?
Zadbaj o dobry klimat w aucie
Latem warto pomyśleć przede wszystkim o wymianie filtra kabinowego, nawet jeśli z nawiewów jeszcze nie wydobywa się nieprzyjemny zapach. Raz na rok zaleca się odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy specjalnych środków dostępnych w sklepach. Zarówno wymianę filtra, jak i zabieg odgrzybiania można przeprowadzić samodzielnie, choć może to wymagać użycia narzędzi. Dobrym pomysłem są odwiedziny w serwisie, który dokona przeglądu szczelności i uzupełni czynnik.
Daj się zauważyć
Klosze również ulegają zużyciu. Mogą np. spłowieć lub rozszczelnić się. Tu ratunkiem jest regeneracja lub wymiana. Choć nowe elementy mogą być drogie, to zawsze można posiłkować się tymi z rynku wtórnego, które znajdziecie np. na platformie OTOMOTO, gdzie prężnie funkcjonuje dział części nowych i używanych. W przypadku reflektorów można spróbować je zregenerować poprzez polerowanie. Zabieg jest prosty i przeprowadzicie go nawet w garażu.
Zatrzymaj się na czas
Płyn hamulcowy z czasem traci swoje właściwości i trzeba go wymieniać, najlepiej co 2 lub 3 lata. Warto też skontrolować stan przewodów i zacisków. Sprawny układ hamulcowy to krótsza droga hamowania, a ułamki sekund często decydują o tym, czy uda się uniknąć groźnych sytuacji. Zaciski najlepiej wymienić na nowe. Choć można je zregenerować, to lepiej nie ryzykuj! Potrzebne części znajdziesz w OTOMOTO.
Jedź tam, dokąd chcesz
Części należy wymieniać na nowe. Jeżeli jednak chcesz zaoszczędzić, możesz skorzystać z oferty wysokiej jakości zamienników, które znajdziesz na OTOMOTO.
Pamiętaj, że każda ingerencja w układ zawieszenia wymaga późniejszego ustawienia zbieżności kół. Pominięcie tego może powodować sytuację, w której mamy kierownice prosto, a samochód zjeżdża w prawo bądź lewo. Dodatkowo opony się nierównomiernie ścierają, a zawieszenie pracuję w niewłaściwej pozycji. Ustawienie zbieżności jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa, komfortu jazdy oraz wydłużenia żywotności opon - radzi mechanik Marek Mozga.
Kup to sam!
Odpowiednim miejscem jest np. platforma OTOMOTO, na której znajdziesz miliony intuicyjnie posegregowanych i oznaczonych części nowych, używanych oraz regenerowanych. W razie wątpliwości możesz zdać się na wiedzę i doświadczenie mechanika, który szukając odpowiednich elementów do naprawy samochodów w swoim warsztacie, często szuka właśnie w internecie.